Kına Gecesi Saç Modelleri

Kına Gecesi Saç Modelleri
29 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 13 kez okundu.

Kına gecesi saç modelleri kızlar için oldukça önemlidir. Her genç kız evleneceği dönemi hayal eder elbette. Düğün dediğimiz tek bir gece ile bitseydi çoğu kişi için daha kolay olabilirdi. Ama ülkemizde bu süreç daha uzun geçmektedir. Düğünden bir gece öncesi Kına Gecesi kutlanır. Ve düğün kadar da önemsenir. Artık kına geceleri de düğün gibi hazırlıklar gerektiriyor. Kına gecesi saç modelleri, kına kıyafeti, ikramlar, eğlence ve düzen derken alıyor bir telaş. Evlenecek kız için en önemli konu elbette ki kına saçıdır.

Kına Gecesi Saç Modelleri Yapımı

Kına saçı yaptırırken yüz şekliniz, saç renginiz, saç uzunluğunuz ve kına gecesi elbisenizin de modelini göz önünde bulundurmalısınız.

Doğal olarak gelen misafirlerde giyimleri ve saç modellerine dikkat edeceklerdir. Bir gelin olarak sizin için önemli olan gelecek diğer misafirlerden farklı olmanızdır. Kendinize özgü bir saç modeli ile tüm gözlerin size çevrilmesini sağlamalısınız.

Bir diğer önemli nokta da yüz şekliniz ve saç renginizdir. Elbette saç rengi tercihi kişiye ve zevkine göre değişmektedir. Ancak profesyonel bir kuaförden saç renginizin ten renginizle uyumu konusunda fikir almanız daha iyi olacaktır. Kına gecesinden hemen önce saç provası yaptırabilirsiniz.

Diğer önemli bir noktada elbette kına kıyafetiniz olacaktır. Genelde kına gecesinde gelinler önce abiye bir elbise giyip kına yakılırken de bindallı denilen yöresel bir kıyafet giyiyorlar. İlk kıyafetinize uygun yaptıracağınız saç modelinin bindallıyı giydiğinizde de uyum sağlamasına dikkat etmeyi unutmayınız.

2018 Kına Başı Modelleri

2018 Yılı gelinler için doğallığa geri dönüş olacak. Genellikle açık doğal dalgalı saç modelleri tercih edilirken kısmen de örgü kullanılıyor.

Uzun saçlı gelinler, kına başı modeli için açık doğal dalgalar yaptırıp, saçın sağ tarafından sola doğru alın bölgesinden örgü yaptırabilirsiniz. Örgünün bittiği yere kıyafetinize uygun doğal görünümlü veya gerçek bir çiçek takabilirsiniz.

Sırt dekoltesi olan bir elbise giymeyi düşünüyorsanız, saçınıza İspanyol tarzı bir model yaptırıp, topuzun etrafını saç örgüsü ile çerçeveleyebilirsiniz. Örgü aralarına doğal kır çiçekleri yerleştirebilirsiniz.

Bu yıl özellikle ünlülerin dağınık açık saç modellerini tercih ettikleri bir yıl olacak gibi duruyor. Tek aksesuar olarak da saçlarına taç kullanıyorlar. Oldukça doğal görünmek isterseniz bu modeli kına başı için kullanabilirsiniz.

Türk kına geceleri kadar Hint kına gecesi kutlamaları da favori haline gelmiştir. Özellikle koyu renk saç rengi kullananlar bu modeli uygulayabilirler. Saçınızı ortadan ikiye ayırtıp yukarıdan bir topuz yaptırıp, saçınıza Hint saç aksesuarları uygulatabilirsiniz. Hem daha farklı bir görünüm elde etmiş olursunuz hem de yeni bir görünüm ile herkesi şaşırtırsınız.

Bir diğer ve çok tutulan öneri de saçlarınızı yarım toplatarak yüzünüzü ortada bırakmanız olabilir. Saçlarınızın arkasını dalgalı ve hacimli bir şekil ile süsleyip hoşunuza giden aksesuar veya çiçeklerle düzenleyebilirsiniz.

Modası hiç geçmeyen ve hemen hemen her yüz tipine uygun olan dağınık topuz da kullanabilirsiniz. Bu tür topuzlarda bir çok şekil kullanılmaktadır. Her renk saçta ve uzun kısa fark etmez her boy saçta oldukça şık ve dikkat çekici durabilir. Aksesuar olarak genelde taç veya çiçekli çemberler kullanılsa da siz saçlarınızın aralarına atılacak kır çiçeklerini tercih edebilirsiniz.

Özellikle saç modeli ve makyaj konusunda tedirgin ve kararsız olan gelin adaylarının önceden ayarladıkları kuaför veya güzellik salonlarında kıyafetinizi de yanınıza alarak saç provası yaptırıp birkaç model arasında seçim yapabilirsiniz. Böylece kına başı modeli son ana kalmaz ve kendinizden emin bir şekilde kına gecenizde eğlenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git