2018 Kış için Şal Modelleri

2018 Kış için Şal Modelleri
14 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 60 kez okundu.

2018 yılı kışın kullanıma uygun şal modelleri. Dört mevsimin de dolu dolu yaşandığı Türkiye’de kış aylarının sert geçmesine çok da şaşırmamak gerekir. Önemli olan bu soğuklarda bile kıyafetleri olabildiğince şık ve uyumlu seçmektir. Bunun gerçekleşmesi de kombinde yapılan minik rötuşlarla sağlanmaktadır.

Özellikle kış aylarında sıkça kullanılan şallar hem kıyafete hem de görünüşünüze bir fark katmak için vardır. Bazen montlarınızın üzerine alabileceğiniz, bazen de kazaklarınızla kombin yapabileceğiniz şalların kış modasındaki yeri tartışmasızdır.

Şalların Kombinlenmesi Nasıl Yapılmalıdır?

  • Şal kullanımında en çok görülen şekil montun üzerinden yapılan kullanımdır. Bu tarz kullanımlarda ayakkabı, çanta ve montun şal ile uyumlu renklerde olması beklenir. Renk uyumu seçildikten sonra da şal montun üzerinden omuzları kapatacak şekilde kullanılır.
  • Çapraz şal kullanımı son günlerde çok artan bir kullanım tarzıdır. Bu tarzın oluşması şalın bir kolun üstünden geçirilerek, diğer kolun altından iğne yardımı ile birbirine tutturulması ile mümkün olmaktadır. Bu kullanımı sade bir kıyafetin üzerine desenli bir şal ile denediğinizde göz alıcı bir şıklığı kavuşursunuz.
  • Klasik şal kullanımı herkesçe bilinen bir modeldir. Bu kullanımda normal kazakların ya da bluzların üzerine omuzları kapatacak şekilde kullanılabileceği gibi boyundan iğnelenerek de kullanılmaktadır.
  • Şalların son zamanlarda atkı gibi kullanılması da çok yaygınlaşmıştır. Bu tip kullanımlarda simetriden uzaklaşmak, asimetrik düzlemler denemek hem daha şık hem de farklı duracaktır.

2018 Kış Modası Şal Modelleri

Şallar, kıyafet kombinlerinin vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Özellikle de mevsim kışsa; şallar büyük öneme sahip olacak. Hem sıcak tutması için hem de farklı bir stil kazanmak için şalları kombinlerinize dâhil etmelisiniz. Mevsim kış olduğunda şal tercihinizi örgüden yana kullanmalısınız. Her sene farklı bir moda yaratan şallar, 2018 kışında, bol dökümlü, büyük, kalın örgülü ya da kalın kumaşlı olacak. Renk bakımından şallarda bu sezon toprak rengi ve yeşiller çok moda ama tabi ki hemen her renkte şal bulabilirsiniz. Püsküllü, aksesuarlı, farklı örgü çeşitlerinde modellerini bulmak mümkün. Şal seçimi kıyafet seçimi kadar önemli bir adımdır. Üzerinizden kabanınızı attığınızda bile üstünüzde bırakabileceğiniz tarzda şal modelleri tercih edecekseniz; hem kabanınıza ya da ceketinize hem de içinizde kıyafet kombininize uygun bir model ve renk tercih etmelisiniz.

Şalı bir aksesuar olarak kullanacaksanız; bunun dışında bir aksesuar kullanmanıza pek gerek kalmaz. Özellikle kolye kullanma gereksinimi hissetmeyeceksiniz. Birçok ünlü marka şal tasarımlarını çoktan vitrinlerinde koydu. Seçeceğiniz şalın modelini, şalı ne için kullanacağınıza bağlı olarak seçebilirsiniz. Sadece süs amaçlı ise daha ince, kibar şalları tercih etmelisiniz ancak sıcak tutsun istiyorsanız ve günlük bir kombinde kullanacaksanız kalın, örgü ve büyük türde bir model tercih etmelisiniz ki gün içerisinde üşüme problemi çekmeyin.  Çok büyük ve kalın şal modellerini kabanların üzerine, omuz hizasında da kullanabilirisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git