Kolay Yoldan Bilgisayarı Hızlandırma. – 2

Kolay Yoldan Bilgisayarı Hızlandırma. – 2
30 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 36 kez okundu.

Dün birinci bölümünü yayınladığımız “Kolay Yoldan Bilgisayarı Hızlandırma” yazımızın bugün ikinci bölümünü yayınlıyoruz. Tekrar açıklamalar yapma gereği duymadık. Çünkü dünkü yazımızın devamı bu yazımız.

Yalnız şu uyarıyı yine yapmak zorunluluğunu hissediyoruz: “Yalnız ne yaptığınızı bilmiyorsanız bilgisayarınızın ayarlarıyla oynamayınız. Bilgisayarınızda oluşabilecek kusurlarda sitemiz sorumluluk kabul etmez.”

1)      Otomatik Güncellemeleri Kapatmak:

Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Sistem > Otomatik Güncelleştirmeler > Otomatik Güncelleştirmeleri Kapat.

2)      Başlangıç ve Kurtarma Seçeneklerini Değiştirmek:

Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Sistem > Gelişmiş > Başlangıç ve Kurtarma Seçenekleri > Ayarlar > “Otomatik olarak Yeniden Başlat” kutusunu kaldır.

3)      Hata Bildirimini Kapatmak:

Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Sistem > Gelişmiş > Hata Bildirimi > Hata Bildirimini Devre Dışı Bırak.

4)      Hard Diskler ve CD ROMlarda DMA’yı Etkinleştirmek:

Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Sistem > Donanım > Aygıt Yöneticisi > IDE ATA/ATAPI Denetleyiciler > Birinci ve İkincil IDE Kanalı üstüne sağ tıklayınız > Properties (Özellikler) Gelişmiş Ayarlar Tabı > Aktarım Modunu tüm kanallar için “DMA kullanılabiliyorsa” olarak ayarlayın.

5)      Takas Dosyasını Onarmak:

Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Sistem > Gelişmiş > Performans Ayarları > Gelişmiş > Sanal Bellek Değiştir > Özel Boyut > (Başlangıç ve en yüksek değerleri aynı orana sabitleyin.)

6)      Uzaktan Yardımı Kapatmak:

Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Sistem > Uzak > “Bu bilgisayardan uzaktan yardım isteklerinin gönderilmesine izin ver” kutusunu kaldır.

7)      Çevrimdışı Dosyaları Kapatmak:

Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Klasör Seçenekleri > Çevrimdışı Dosyalar > “Çevrimdışı dosyaları etkinleştir” kutusunu kaldır.

8)      Etkin olmayan simgeleri gizle Seçeneğini Kapatmak:
Başlat > Ayarlar > Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü > Görev Çubuğu Tabı > “Etkin olmayan simgeleri gizle” kutusunu kaldır.

9)      Masaüstü Temizlik Sihirbazını Kapatmak:
Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Görüntü > Masaüstü > Masaüstünü Özelleştir > “Masaüstü Temizlik Sihirbazını 60 günde bir çalıştır” kutusunu kaldır

10)  İnternet Saati Senkronizasyonu Kapatmak:
Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Tarih ve Saat > Internet Saati > “Bir internet saat sunucusuyla otomatik olarak eşitle” kutusunu kaldır

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git