Saçlarınızı boyarken dikkat etmeniz gerekenler

Saçlarınızı boyarken dikkat etmeniz gerekenler
21 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 64 kez okundu.

Saçlarınızı boyarken dikkat etmeniz gerekenler kadınların güzel görünümlerinde en etkili bölgede yapacağınız uygulamalarda sorun yaşamamanız için ufak tüyolardan oluşmaktadır.

Evde Saç Boyama

Saç boyama işlemi kişiye, tenine, yüzüne uygun olan modellerde seçilerek hatta bir uzmandan yardım alarak yapılması gereken bir uygulamadır. Saç renkleri yüz ve ten rengiyle çok uyumlu olmalıdır aksi halde kişiye yaşlı, yorgun bir ifade vererek yüz hatlarını solgun veya sert hatlara dönüştürebilir. Saç renginiz ana renginize yakın tonlarda belki bir ya da iki ton açık renklerde veya bir, iki ton koyu renge boyanarak yüz ve tene uygun renkler seçilebilir. Saç renk seçiminde koyu renklere yönelmek yerine açık renklere doğru gitmek daha uygun olur. Renk değişimlerinde aşamalı olarak yapılan renk uygulamalarıyla saç istenilen renge kavuşacaktır. Koyu renklerin açılması çok zordur ve farklı renge dönüştürmekte saçın bir kimyasal uygulamasına, rengin açılmasına ihtiyaç duyulur.

Saç renkleri koyu, orta ve açık renkler olmak üzere üç ton olarak kategoriye ayrılmıştır. Saç boyama işlemi kimyasal bir işlem olduğundan uygulaması zahmetli ve zaman gerektiren bir işlemdir ve doğru renkler ancak sizi daha güzel ve yüz hatlarınızı ortaya çıkaran bir renk olmalıdır. Günümüzde bilgisayar teknikleriyle yüzünüze gidecek olan saç şekli ve tonunu uzman kişilerle belirlemeniz kolaylaşacaktır. Renklerde koyu tonlar 1,2,3 kahve tonları 3,4,5 sarı tonlarda 6,7,8,9 olarak piyasada sizlere sunulmuştur. Sağlığınız için bildiğiniz ve daha önceden tecrübe ettiğiniz markaları kullanmanızda fayda var. Saç boya rengini istediğiniz kıvamda tutturmak için de boyanın kalitesi oldukça önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git