Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Tarçın Bakır Saç Rengi 

Tarçın bakır saç rengi son zamanların en çok tercih edilen saç renklerinden biridir. Özellikle gençlerin daha da yoğunlaştığı renklerden biri olan bu renk, hem geçen senenin hem de bu seneni popüler renkleri arasında yer alıyor. Saç boyaları arasında tek başına bulunmasa da belirli karışımlarla bu rengi elde etmek mümkün diyebiliriz. Bu renk, kahverengi üzerine uygulandığında daha açık bir kahve rengine dönüşüyor parlaklığı ve canlılığı ile dikkat çekiyor. Açık tondaki saçlara uygulandığında ise kesin sonuç alınabiliyor. Daha çok beyaz tenli kişilerin tercihi olan bu renk, parlaklığı ve canlılığı ile birçok bayanın tercihi olmuş durumda. Merak edilen soru ise tarçın bakır saç rengi kimlere yakışır? Bu sorunun cevabı açık olsa da biz yine saçını bu renge boyatmayı düşünenler için bilgi verelim.

Kimlere Yakışır?

Tarçın bakır saç rengi en çok beyaz tenli bayanlara yakışmaktadır. Tarçın bakır saç renginin özellikle beyaz tenli bayanlara çok iyi gittiğini belirtmemiz gerekir. Beyaz tenli kişilerin daha çok tercih ettiği bu saç rengi parlaklığı ve canlılığı ile de mest ediyor. Bayanlara farklı bir hava katan bu saç rengi genellikle olgun bayanlara gitmeyen bir renk. Eğer 30 yaşından büyükseniz bu saçı tercih etmeniz pek doğru olmayacaktır. Şu da unutulmamalıdır ; bazı bayanlar minyon tipli olduğu için yaşlarından çok daha genç gösteriyorlar. Keza böyle biri iseniz ve beyaz tene sahipseniz bu seçimi gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Kişilere bambaşka bir hava katan bu saç rengi sizi de ilgi çekici yapabilir. Dışarıda gördüğünüzde zaman zaman bu saç rengine sempatiniz artıyor olabilir. En sonun da siz de bu saç renginden kendinize uygulatmaya karar verdiyseniz karışımı tutturmanız biraz zor olacağı için kuaförünüzde bu saçı yaptırabilirsiniz. Fakat karışımı ayarlayabilenler evde kendileri de deneyebilirler.

Kumrallar için Saç Rengi

Tarçın rengi kumral tenli kişilere de oldukça yakışan bir renktir. Teniniz kumralsa bu saç rengini de düşünebilirsiniz. Teni siyah olan kişilerin ise tarçın bakır saç rengini uydurmaları için saçlarını sarıya dönük açmaları gerekir. Özellikle esmer tenli bayanlar bunu denediklerinde daha iyi bir renk tonu ortaya çıkardıklarını göreceklerdir. Bu da onların esmer teni ile tarçın bakır saç renginin daha uyumlu olacağı anlamına gelir. Saç rengi açık tonlarda olan kişilerin saçlarını açmasına gerek yoktur, direkt olarak tarçın bakır rengi ile saçlarınızı boyayabilirsiniz. Böylelikle saçlarınız güzel bir görünüme kavuşacaktır. Tarçın bakır rengi gençlerin daha çok ilgi gösterdiği üzerinde daha çok yoğunlaştığı renklerden biridir. Özellikle beyaz tenli bayanların yoğun ilgi gösterdiği bu renk son zamanlarda da popülaritesini arttırmış durumda. Fakat en zor boyalardan biri olduğunu da söylemek yanlış olmayacaktır. Teninize göre çok farklı bir düzen isteyen renklerden biridir. Yukarıda belirttiğimiz gibi örneğin esmer tenli olanlar bu saçı uygulamadan önce saçını açık renk ile açmalıdırlar. Koyu renkler ile tarçın bakır renginin karışımı esmer kişiler için çok iyi bir seçenek olmayacaktır. Bu yüzden tarçın bakır rengi özellikle esmer kişilerde açık renkler ile saçı açtıktan sonra uygulanmalıdır. Esmer olup da saç rengi açık olanlar ise direkt olarak bu rengi uygulayabilirler. Kimlerin bu renge daha çok ilgi gösterdiğinden ve tarçın bakır saç renginin kimlere daha çok yakıştığından sizlere bahsettik. Eğer siz de bu saç rengine sempati kazanmışsanız ve saçınızı tarçın bakır saç rengine boyatmak istiyorsanız, sizlere verdiğimiz bilgileri okumanızın size büyük yarar sağlayacağını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir