Teras ve Balkon Dekorasyonu 2017

Teras ve Balkon Dekorasyonu 2017
2 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 46 kez okundu.

Teras ve Balkon Dekorasyon Fikirleri

Teras ve balkonlar doğru bir şekilde dizayn edildiği takdirde ev ve iş yerlerimizde yeni yaşam alanlarına dönüşebilmektedir. Teras ve balkon dekorasyonunda önemli olan küçük alanları fonksiyonel bir şekilde dekore edebilmektir. Bu yazımızda sizler için uygun fiyatlı bahçe ve teras dekorasyon fikirlerini bir araya getirmeye çalıştık.

2017 Yılı Balkon ve Teras Dekorasyonu

1-Katlanabilir Cam Balkonlar

İç mimarlar özellikle balkonlarda dört mevsim kullanıma uygun olan katlanabilir cam balkon sistemlerini tercih etmektedirler. Son yılların popüler modellerinden olan katlanabilir camlar kış aylarında kapatılarak balkonunuzu kış bahçesi gibi kullanmanıza imkan verirken yaz aylarında katlanabilir camları açarak balkonunuzu teras gibi kullanabilirsiniz. Katlanabilir cam balkonlu alanlar her mevsime uygun olarak farklı şekillerde dekore edilebilmektedir. Bu yönüyle oldukça kullanışlıdır. Katlanabilir camlara sahip balkon bahçe mobilyası kullanımına son derece elverişlidir. Bu balkonlarınızı bahar aylarında ekeceğiz renkli çiçekler ile süsleyebilir, yapacağınız küçük dokunuşlar ile eski mobilyalarınızı bu alanlarda değerlendirebilirsiniz. Katlanabilir cam balkonlar evinizin kullanım alanlarını genişletecektir.  Katlanabilir camlı balkonlar için en uygun çiçekler saksılı çiçeklerdir. Balkon dekorasyonunda kullanmış olduğunuz renklere uygun saksı çiçekleri ile ortama hareket katabilirsiniz. Ayrıca bu tür balkonlarda saksıda sebzelerinizi yetiştirebilir, doğa ile iç içe olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Katlanabilir balkon dekorasyonları için en uygun renkler bodrum mavisi, pembe ve mor renkleridir.

2-Ahşap Desenli Tasarımlar

Balkon ve teraslar son zamanlar da ahşap ağırlıklı mobilyalar tercih edilmektedir. Halatlar ile süslenmiş doğal ağaç görüntüsüne sahip mobilyalar ile balkonunuzda oldukça farklı bir hava yaratabilirsiniz. Bu tür mobilyalar ile dekore etmek için en uygun renk hiç kuşkusuz beyazdır. Ahşap desenli oturma grubunuzu beyaz yastıklar ile renklendirebilir, kendinize şık ve doğal bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Bu tür tasarımları gerçekleştirmek için pahalı ve yeni mobilyalar satın almanıza da gerek olmamaktadır. Tahta parçaları ve bir miktar süngerden oturma grubu oluşturabilir yahut ağaç gövdelerinden kendinize sehpa tasarlayabilirsiniz.

3-Kış Bahçesi

Kış aylarında çoğunlukla kapalı mekanlarda vakit geçirmek zorunda kalırız. Bu sebeple kış aylarında zaman geçirecek alternatif mekanlara ihtiyaç duyarız. Böyle durumlar için balkon ve terasınızı harika bir kış bahçesine çevirebilirsiniz. Kış bahçesinin olmazsa olmaz bir takım unsurları bulunmaktadır. Bunlardan birincisi yeşil yapraklı ve her mevsim yeşil kalan çiçeklerdir. Kış aylarında insan ruhu yeşil görmek ister.  Saksıda yetişebilen çam ağaçları yahut büyük saksı çiçeklerini kış bahçenizde kullanabilirsiniz. Kış bahçelerinin olmazsa olmazlarından bir diğeri ise şöminedir. Kış aylarında ortamı ısıtmak aynı zamanda romantik zamanlar geçirmek için şömine harika bir tercih olacaktır. Kış bahçesi dekorasyonunda en çok tercih edilen renkleri koyu mavi, lacivert, pembe ve bordo olmaktadır. Yaz renklerinin aksine kışı anımsatan renkler tercih etmek çok daha doğru bir seçim olmaktadır.

4-Şark Köşesi

Sizler için sen balkon dekorasyon önerilerimiz için şark köşesi şeklinde dekore balkon modelidir. Balkonlarda çok fazla rastlamadığımız dekorasyon önerilerinden bir tanesi de şark köşesidir. Antika eşyalara ve Anadolu kültürüne has mobilyalara meraklıysanız şark köşesi balkon tasarımı tarzınızı yansıtan bir tercih olacaktır. Bu bahçe tasarımında pahalı mobilyalar yerine sedir kullanabilir, sedirlerin üzerini etnik desenli kumaşlar ile kaplayabilirsiniz. Sehpa satın almak yerine eski bakır tepsilerden bir sehpa tasarlayabilir hem büyüklerinizden kalan eski eşyaları değerlendirmiş hem de farklı ve kullanışlı bir ortam oluşturmuş olursunuz. Bu tür mekanlarda evinizde kullanılmaktan yıpranmış ürünlere yer verebilirsiniz. Bu tür dekorasyonların vazgeçilmez renk kırmızı ve bordodur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git