Uzun Etek Modelleri 2018 Göz Kamaştırıcı!

Uzun Etek Modelleri 2018 Göz Kamaştırıcı!
9 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 70 kez okundu.

Uzun etek modelleri, bu kışta yine gözde ürünler arasında. 2018 sezonunun görücüye çıktığı bu günlerde uzun eteklerin tartışmasız bir rahatlık sağladığı açıktır. Özellikle kombinlerde verdiği çabuk hazırlanabilirlik zaman sıkıntısı yaşayan birçok bayanca tercih listelerinde en üst sıraya çıkmasını sağlamaktadır. Bir de tesettür giyimi seçen bayanlara sağladığı kapalılık üstüne eklenince uzun eteklerin 2018 kış modasının tartışmasız en aranılan parçası olacağı düşünülmektedir.

Son günlerin moda modeli olan Mevlana model etekler bu sezonda sıkça kullanıldığından diğer uzun etek modellerinin çok fazla yer alamadığı görülmektedir. Ama uzun etek modelleri her ne kadar geri planda kalsa da yapılan kombinin eteğin ihtişamını ortaya çıkarmaya yeteceği bilinmelidir.

Kış Mevsimine Uygun Uzun Etek Modelleri

Rahatlığın simgesi haline gelen etekler farklı modellere ayrılmışlardır. Uzun, kısa, mini gibi farklı isimler alan eteklerden uzun etekler daha çok tesettürlü bayanlarca tercih edilmektedir. Yalnızca tesettürlü bayanlara özel olarak değil de her türlü bayan için geliştirilen uzun etekler de kendi aralarında farklı model ve renklere ayrılmışlardır. Bu eteklerin özelliği ise kombin yapılacağında ortaya çıkmaktadır.

Uzun Etek Seçimleri

  • Kış aylarının gelmesiyle daha kalın ve sıcak tutan kumaştan üretilmeye başlanan etekler bu sezonda en çok Mevlana modelle karşılarınıza çıkacaktır. Mevlana model ismini Hz. Mevlana’nın kıyafetine benzemesinden almıştır. Aynı onun giysisi gibi belden aşağıya doğru bolalarak inen modellerdir. Bu eteklerin gömleklerle ya da bluzlarla Kombinlenmesi gerekmektedir. Eğer boyunuzu uzun göstermek isterseniz eteğinizi, etek boyunuzdan biraz daha uzun alıp altına topuklu bot tercih edebilirsiniz.
  • Kot ve uzun etekler ise sor giyimi seven bayanlarca kullanılabilecek modellerdendir. Bu etekler tişörtlerle kombinlenebileceği gibi kazaklarla ya da Sweatshirtlerle de kombinlenebilecektir. Bu etekler genelde Converse tarzı botlarla ya da spor ayakkabı modelleri ile kullanılmalıdır.
  • Yırtmaçlı, penye, uzun etekler daha çok yaz aylarında tercih edilen eteklerdir. Ama kumaşının kalınlığı ile kış aylarında kullanılabilecek türleri de vardır. Bu eteklerin kısa, bilekte botlarla ve dar trikolarla giyilmesi gerekmektedir. Bu tarz penye etekler fazla kilolu bayanlara önerilmez.
  • Mevlana model uzun etek kombininde ilk olarak üzerinize seçtiğiniz parçanın klasik olması gerekir. Ya dar bir gömlek ya da şifon tarzda bir kazak seçmelisiniz. Ayrıca uzun eteklerin altına mümkün olduğunca topuklu ayakkabı giyilmesi gerektiğini unutmayınız.

Uzun Etek Kombinleri

  • Düz model bir uzun etek seçmişseniz üzerinize salaş bir triko giyebilirsiniz. Trikonun spor olmamasına dikkat ediniz. Eteğinizde yırtmaç olması durumunda spor bir triko seçebileceksiniz. Ayakkabılarda yine topuklu bot ya da düztaban klasik bir ayakkabı seçebileceksiniz.
  • Eteğiniz bilekte biten bir modelse bu eteği kesinlikle dar bir üstle tamamlamalısınız. Bu tarz eteklerde yine ince topuklu ayakkabı seçmeniz gerekmektedir.
  • Bu sezon kış olması nedeniyle koyu renkler moda olmaktaydı. Ama 2018 kış sezonu bu tabuları yıkıp rengarenk renkleri sizlere sunmaktadır. Bu sezonun çarpıcı renkerinden olan mor bir eteği beyaz bir bluzla kombinleyebileceksiniz. Ayrıca bu eteğin kemer kısmı yüksek bel ise kalın ve koyu renkli bir kemer de seçebilirsiniz. Ayakkabınızı da bu kemere uygun seçerseniz kombininiz tamamlanmış demektir.
  • Gri renkte penye bir etek kombini için açık renk bir triko kullanabilirsiniz. Bu tarz etekler daha rahat kullanımlar için ideal olduğundan trikonun spor ve desenli olması oldukça uyumlu olacaktır. Böyle bir kombinde ayakkabı ve çanta uyumunu yaparken mont rengini de belirlemiş olursunuz. Bu yüzden seçilecek rengin çok boğucu olmaması gerekmektedir. Genelde krem ya da sütlü kahve tonları tercih edilebilir.

Yeni Sezon Uzun Etek Modelleri 

2018 kış modası yenilikleri ve farklı tarzı ile akıllarda yer etmeye kararlı gibi görünüyor. Sezonun modası renkleri uzun etek modellerine yansıtan moda akımında tesettürlü bayanlar oldukça şık bir görüntüye kavuşturulmuştur. 2018 kış modası kreasyonları ile tesettürlü bayanlara moda içerisinde ayrılan yer oldukça artmıştır. Bu sayede artık tesettürlü bayanlar da moda sektöründe kendilerine geniş bir yer edinebilmişlerdir. Sadece tesettür giyimli bayanlar değil, tesettür modasına uyan bayanlarda bu modadan yararlanacak ve  kış modası herkes için oldukça şık geçecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git